Nieuwe wildcamera met steun NMFF-Fonds Verbraaken
13 augustus 2025
Nieuwe wildcamera met steun NMFF-Fonds Verbraaken
Natuur- en Milieu Federatie Flevoland gaf eind vorig jaar de stichting Participatie Wisentbos een geldbedrag vanuit het Fonds Verbraaken. De stichting kocht er wildcamera van die op diverse plekken in het bos kan hangen.
Overdag en ’s nachts legt de camerabeelden vast van dieren die normaal schuw blijven. Zo heeft de stichting inmiddels prachtige filmpjes van een blauwe reiger, een nieuwsgierige vos, speelse konijnen en zelfs een reegeit en reebok die door het bos lopen. Het is telkens weer een verrassing wat er op de camera staat – geen beeld is hetzelfde!
Elke opname laat zien: het Wisentbos leeft. Deze beelden zijn het bewijs dat het bos door diverse dieren wordt bezocht. De dieren voelen zich hier thuis, en daar zijn we trots op.
Het doel van de camera is dat de stichting bezoekers wat kan laten zien over de dieren die in het bos voorkomen. In overleg met de boswachter is een voorlopige locatie gevonden waar de camera kan worden opgehangen. Inmiddels zijn wat beelden gemaakt. Heel leuk om te zien dat het bos door dieren wordt gebruikt.
Bekijk de eerste beelden op de website van stichting Participatie Wisentbos