Een compleet Luchtmeetnet Flevoland

26 mei 2025

Een compleet Luchtmeetnet Flevoland samen met bewoners

De afgelopen weken deelden we de laatste fijnstofmeters uit. Daarmee is het netwerk van Luchtmeetnet Flevoland compleet: 200 fijnstofmeters verspreid over de hele provincie. NMFF ondersteunt de bewoners op verzoek van de provincie bij het Luchtmeetnet.

Bij het kantoor van de Natuur en Milieufederatie Flevoland hangen nu ook twee meters: een SDS-011 voor bewoners en een Ohnics voor bedrijven. Door ze naast elkaar te plaatsen, vergelijken we de metingen. We verwerken die verschillen ook in de data.

Nu alle meters voor bewoners zijn uitgegeven, organiseert Luchtmeetnet Flevoland een bewonersavond. We laten zien hoe de meters werken, leggen uit wat fijnstof doet en vertellen over de plannen voor het project. Gedeputeerde Hofstra en wethouders Sprong en Bron lichten het belang van het meetnet toe. Wil je informatie ontvangen? Meld je dan aan voor de nieuwsbrief via www.luchtmeetnetflevoland.nl.

Dit project is een initiatief van de Natuur en Milieufederatie Flevoland, in samenwerking met onder andere de provincie Flevoland, de GGD Flevoland, het RIVM, Luchtmeetnet, het Longfonds en diverse lokale gemeenten. Samen bundelen we onze krachten om met hulp van inwoners meer inzicht te krijgen in luchtkwaliteit, en zo te werken aan een gezondere leefomgeving in Flevoland.

Lees meer over dit project